Zapoznaj się z atrakcyjną ofertą jaką nasz Bank kieruje dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej.
Poznaj warunki atrakcyjnej oferty na produkty i usługi finansowe dla osób prowadzących gospodarstwa rolne i działalność rolniczą.
Dla przedsiębiorców przygotowaliśmy specjalne warunki ofert na produkty i usługi finansowe. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

RODO

RODO

Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW

Czytaj więcej...

 

Zadanie  dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach pożyczki. 

Zadanie pod nazwą „Termomodernizacja budynku Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie Oddział w Klonowej zlokalizowanego w Klonowej, ul. Złoczewska 9, 98-273 Klonowa” dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach pożyczki.

Wartość ogólna zadania: 283 486,68 zł

Wysokość pożyczki:        237 231,00 zł            

www.zainwestujwekologie.pl

Wyniki konkursu "Grosz do Grosika"

 

W dniu 9 maja 2018 roku Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie zorganizował XI Edycję Międzyszkolnego Konkursu „GROSZ DO GROSIKA”.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI, członków Szkolnych Kas Oszczędności ze Szkół Podstawowych z terenu działania Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie.

Konkurs miał na celu przybliżenie uczestnikom pojęć związanych z bankowością i finansami, jak również uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę matematyczną.

W konkursie uczestniczyło 88 uczniów z 44 Szkół Podstawowych z czterech powiatów: ostrzeszowskiego, sieradzkiego, wieluńskiego oraz wieruszowskiego.  

Rywalizacja drużyn szkolnych zakończyła się następującymi wynikami.

I MIEJSCE – SZKOŁA PODSTAWOWA im. Mariana Falskiego w KRASZEWICACH, powiat ostrzeszowski.

II MIEJSCE – SZKOŁA PODSTAWOWA im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie, powiat ostrzeszowski.

III MIEJSCE – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu, powiat wieluński.

III MIEJSCE – SZKOŁA PODSTAWOWA im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach, powiat wieluński.

IV MIEJSCE – SZKOŁA PODSTAWOWA im. Mikołaja Kopernika w ZŁOCZEWIE, powiat sieradzki.

V MIEJSCE – PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA w KRZYWORZECE, powiat wieluński.

Nagrody oraz dyplomy wręczył Prezes Zarządu Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie Marian Fita.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, uczestnikom konkursu za udział i wspaniałe przygotowanie. Życzmy Wam rozwijania swoich zainteresowań oraz wykorzystania zdobytej wiedzy w dalszym życiu.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, opiekunom za udział w konkursie, zaangażowanie, rzetelne podejście do tematyki konkursu oraz wspaniałe przygotowanie uczniów.

Życzymy Państwu samych sukcesów w pracy dydaktyczno-wychowawczej podejmowanej na rzecz uczniów oraz Szkoły. Niech stale towarzyszy Państwu nieustający zapał w realizacji zamierzonych celów.

                                                                                                                                 Organizatorzy

 Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Hellena Tour 2018

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie sponsorem XXXIII Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour 2018”, który odbywał się w dniach od 13 do 15 kwietnia 2018 roku na drogach województwa łódzkiego i wielkopolskiego.

W dniu 15 kwietnia 2018 roku na kolarzy czekał IV etap z Wieruszowa do Kalisza
o długości 162 kilometrów. Po drodze były trzy lotne premie.

Po raz drugi wyścig gościł w Lututowie, gdzie zaplanowano obok Banku pierwszą premię
z okazji roku Jubileuszowego Rejonowego Banku Spółdzielczego Lututowie. Następnie kolarze skierowali się w stronę Wielkopolski i na metę w Kaliszu.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

PIT WZ

Czytaj więcej...

 

Rozlicz PIT WZ przez bankowość elektroniczną 

Teraz możesz złożyć w bankowosci elektroniczej naszego Banku wniosek o rozliczenie podatku przez urząd skarbowy (wstępne zeznanie roczne PIT-WZ), a rozliczenie PIT-37 za rok ubiegły zostanie przygotowane przez urząd skarbowy. 

PIT-WZ można wypełniać w okresie 1.02-16.04.2018 r. – Urząd Skarbowy przyśle e-mail z informacją o przygotowanym zeznaniu podatkowym w ciągu 5 dni.

Dla naszych klientów w Internet Bankingu  udostępniamy PIT-WZ, dzięki któremu każdy podatnik może wypełnić wniosek o sporządzenie swojego zeznania podatkowego przez Urząd Skarbowy.

 

Czytaj więcej...

PIT-WZ to wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez Urząd Skarbowy. Za jego pomocą prześlesz do Urzędu Skarbowego informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ci ulgi na dzieci, wydatków, które poniosłeś na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazania 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Urząd Skarbowy na podstawie posiadanych informacji od pracodawców lub organów rentowych i danych z wniosku PIT-WZ przygotuje zeznanie podatkowe.

 

Jakie są korzyści ze złożenia PIT-WZ?

W ten sposób oszczędzisz czas i minimalizujesz ryzyko popełnienia błędów w zeznaniu rocznym, które wynikają choćby z przepisywania danych z informacji od płatników (np. z PIT-11) czy błędów rachunkowych. Samodzielne wypełnienie zeznania podatkowego i załączników, w których wykazywane są ulgi, nierzadko sprawia problemy podatnikom. Ponieważ Urząd Skarbowy wypełni za ciebie zeznanie, to rozliczenie się drogą elektroniczną zajmie ci nie więcej niż kilka minut.


Kto może skorzystać z PIT-WZ? 

Możesz złożyć PIT-WZ, jeśli jesteś podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) i uzyskujesz dochody wyłącznie od płatników (w tym organów rentowych). Nie ma przy tym znaczenia, czy rozliczasz się sam, czy wspólnie z małżonkiem, czy jako osoba samotnie wychowująca dzieci.


Jak złożysz PIT-WZ?

Wniosek o sporządzenie zeznania możesz złożyć tylko i wyłącznie drogą elektroniczną. Zrobisz to za pośrednictwem naszej bankowości elektronicznej.

Czytaj więcej...

Jak to działa – w skrócie?

  • Logowanie do bankowości internetowej - zakładka: PIT-WZ,
  • Przygotowanie druku PIT-WZ i wysyłanie go elektronicznie do Urzędu Skarbowego,
  • W ciągu 5 dni roboczych Urząd Skarbowy sporządza deklarację PIT osoby wnioskującej i zwrotnie udostępnia ją na Portalu Podatkowym, przesyłając informację na adres e-mail podatnika,
  • PIT sporządzony przez Urząd Skarbowy należy otworzyć i skontrolować, czy został przygotowany prawidłowo,
  • Po weryfikacji PIT-a podatnik go akceptuje lub odrzuca - jeżeli się z nim nie zgadza,
  • W przypadku akceptacji deklaracji - podatnik pobiera Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO status 200).

Opcja dostępna jest wyłącznie dla osób fizycznych.

 

 

 

 

Bankomaty bezprowizyjne

Skorzystaj z bezprowizyjnych bankomatów SGB  w całej Polsce.

Wyszukaj na mapie lokalizację bankomatów w Twojej okolicy.


Przekazy zagraniczne

Otrzymywanie przekazów z zagranicy odbywa się dzięki podaniu w treści zlecenia:
BIC/SWIFT GBWCPLPP oraz numeru Państwa rachunku w systemie IBAN. Przed numerem rachunku dodajemy dwie litery: PL

Kontakt

Centrala banku
Rejonowy Bank Spółdzielczy
w Lututowie,  98-360 Lututów,
ul.Klonowska 2
tel. 43 871 40 23,
tel. 43 871 49 90
godz. otwarcia: pn.-pt. 7.45-16.00

email: rbslututow@pro.onet.pl