Dzisiaj rusza kolejna edycja sportowego wyzwania RakReaton. To część organizowanej przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Złota Wstążka”. Jej celem jest przede wszystkim pomoc finansowa dla dzieci – jeśli uczestnicy pokonają wspólnie we wrześniu 1 milion kilometrów, na konto fundacji trafi 120 tysięcy złotych na leczenie dzieci cierpiących na choroby nowotworowe.
Po raz trzeci w SGB i Bankach Spółdzielczych wspieramy kampanię Złotej Wstążki oraz Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, której celem jest edukacja i zwiększenie świadomości społecznej na temat dostępności do nowoczesnych terapii ratujących życie dla dzieci i nastolatków. W ramach kampanii przyłączamy się do ogólnopolskiego wyzwania RakReaton.
Lubisz aktywnie spędzać czas wolny? Biegasz, jeździsz na rowerze lub uprawiasz nordic walking, a może po prostu często spacerujesz? RakReaton do doskonała okazja, by Twoje wrześniowe treningi nabrały dodatkowego sensu. Dołącz z nami do wyzwania. Wspólnie będziemy zbierać kilometry w aplikacji Activy, która jest partnerem technologicznym wydarzenia.
Wrzesień to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. Symbolem jego obchodów jest złota wstążka, która nawiązuje do najcenniejszego kruszcu i reprezentuje największą wartość – zdrowie dzieci. Tegoroczna kampania Złotej Wstążki podejmuje temat wsparcia psychospołecznego rodziny w chorobie nowotworowej dziecka, w kontekście związanych z tym wyzwań i trudności. Bo gdy choruje dziecko, choruje cała rodzina.
Akcja trwa od 1 do 30 września i możesz do niej dołączyć w dowolnym czasie. Zarówno bezpłatną aplikację Activy, jak i zasady zbierania kilometrów pracownicy i sympatycy SGB bardzo dobrze znają z Wyzwania Sportowego SGB. Oprócz zbierania kilometrów, pobranie i częste używanie aplikacji wspiera ogólnopolski projekt wsparcia psychologicznego, pedagogicznego i społecznego dzieci z chorobą nowotworową oraz ich rodzin. Szczegóły pod linkiem: https://rakreaton2022.activy.app/pl/
– Dzieci chore na raka i ich rodziny codziennie zmagają się z chorobą i jej wyzwaniami, które można porównać do biegu z przeszkodami. Ich długodystansowym celem jest zdrowie i życie. Ludzie aktywni z kolei podejmują wyzwania sportowe z różnych powodów, by być w dobrej kondycji, osiągać coraz lepsze wyniki, pokonywać własne słabości czy po prostu czerpać radość z wykonywanej aktywności. W RakReatonie łączymy ze sobą te dwa światy, jednoczymy ludzi w słusznej sprawie – zachęca do zaangażowania się Anna Apel, prezes zarządu fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, pomysłodawcy sportowego wyzwania RakReaton.
Szczegółowy regulamin RakReatonu dostępny jest na https://zlotawstazka.pl/rakreaton/