Zapoznaj się z atrakcyjną ofertą jaką nasz Bank kieruje dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej.
Poznaj warunki atrakcyjnej oferty na produkty i usługi finansowe dla osób prowadzących gospodarstwa rolne i działalność rolniczą.
Dla przedsiębiorców przygotowaliśmy specjalne warunki ofert na produkty i usługi finansowe. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Niedostępność Express Elixir

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że w dniu 20 października 2019r. od godziny 21:00 do godziny 21:30 Express Elixir          (płatności natychmiastowe) będzie niedostępny w zakresie nadawania i odbierania zleceń.


Promocja kredytu gotówkowego na zakup instalacji ekologicznych „Bądź z nami EKO”

Promocyjny kredyt gotówkowy – przeznaczony jest na zakup instalacji ekologicznych, tj.:

 • systemów fotowoltaicznych ,
 • instalacji solarnych,
 • przydomowych oczyszczalni ścieków,
 • rekuperatorów,
 • pomp ciepła,
 • małych elektrownii wiatrowych (przydomowe turbiny wiatrowe),

Maksymalna kwota kredytu wynosi 50 000,00 zł i uzależniona jest od zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Maksymalny okres kredytowania 5 lat.

Zabezpieczenie kredytu ustalane indywidualnie.

Promocja obowiązuje od 10 października 2019 r. do 30 czerwca 2020 r. włącznie i polega na obniżeniu oprocentowania kredytu oraz obniżeniu prowizji przygotowawczej za udzielenie kredytu.

Oprocentowanie kredytu: WIBOR 12M + 2,33 p.p. tj. 4,20 %.                                               

WIBOR 12M liczony jako średnia arytmetyczna kwotowań w IV kwartale kalendarzowym roku poprzedzającego rok naliczania odsetek. Marża banku w wysokości 2,33 p.p.

Prowizja przygotowawcza za udzielenie kredytu w wysokości 1,5% nie mniej niż 20 zł.

Uczestnik promocji zobowiązany jest do rozliczenia wykorzystania kredytu w wysokości co najmniej 80% kwoty udzielonego kredytu w ciągu 3 miesięcy od daty uruchomienia kredytu. W przypadku braku rozliczenia Bank zwiększy oprocentowanie od pierwszego dnia kolejnego miesiąca, w którym Bank stwierdził niewywiązywanie się przez Kredytobiorcę ze zobowiązania poprzez podniesienie marży o 3,0 p.p.

Warunki udziału w promocji określa „Regulamin promocji kredytu gotówkowego na zakup instalacji ekologicznych w Rejonowym Banku Spółdzielczym w Lututowie”

Przykład reprezentatywny dla kredytu gotówkowego

 1. oprocentowanie kredytu zmienne w wysokości 4,20 %
 2. całkowity koszt kredytu wynosi 677,17 zł w którego skład wchodzą:

          a) prowizja za udzielenie kredytu 127,50 zł

          b) odsetki od kredytu 549,67 zł

          c)  koszt usług dodatkowych 0,00zł, w których skład wchodzą: koszty ubezpieczenia kredytobiorcy 0,00zł oraz koszty otwarcia i 

               prowadzenia ROR kredytobiorcy 0,00 zł

          d) pozostałe koszty zabezpieczenia kredytu 0,00 zł

      3. całkowita kwota kredytu 8 500,00 zł,

      4. Rzeczywita Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 5,35 %,

      5. okres obowiązywania umowy kredytowej wynosi 34 miesiące,

      6. całkowita kwota do zapłaty, stanowiąca sumę całkowitej kwoty kredytu oraz całkowitego kosztu kredytu wynosi 9 177,17 zł,

      7. 34 miesięczne raty malejące, najwyższa rata w wysokości 308,68 zł.

 

Kalkulację sporządzono przy założeniu obowiązywania umowy przez czas, na który została zawarta, wypełnienia przez Bank i kredytobiorcę zobowiązań wynikających z umowy w terminach w niej określonych, w tym spłaty kredytu zgodnie z harmonogramem, oraz niezmienionych przez cały okres obowiązywania zywania umowy: stopy oprocentowania kredytu oraz prowizji i opłat i uwzględnia oprocentowanie z chwili zawarcia umowy.

Ostateczne warunki kredytowania uzależnione są od wyniku oceny zdolności kredytowej klienta, daty wypłaty kredytu oraz terminu regulowania zobowiązania kredytowego.

Powyższa kalkulacja została sporządzona na dzień 10-10-2019 r.

Google Pay i Apple Pay już w Twoim Banku

Czytaj więcej...

GOOGLE PAY: Prosty i komfortowy sposób płatności w sklepach stacjonarnych i internecie przy użyciu smartfona. Google Pay zapewnia wszystko, czego potrzebujesz do przeprowadzenia transakcji. Gwarantuje bezpieczeństwo Twoich danych. Płatności online są tak szybkie jak kliknięcie.

Korzyści z płatności Google Pay

Z Google Pay masz dostęp do korzyści i nagród identycznych jak w przypadku kart plastikowych. Tu nic się nie zmieni! W jednym urządzeniu masz przy sobie karty pokładowe, bilety, karty lojalnościowe i podarunkowe. Możesz śledzić swoje wszystkie zakupy, dostajesz spersonalizowane sugestie.

WAŻNE! Gdy płacisz w sklepach, Google Pay nie udostępnia faktycznego numeru Twojej karty. Twoje dane są bezpieczne!

 

Jak działa Google Pay?

Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia w milionach miejsc. Po dodaniu karty możesz:

 • Płacić telefonem w sklepach stacjonarnych lub środkach transportu publicznego.
 • Płacić w aplikacjach lub na stronach internetowych.

Jak skonfigurować Google Pay?

Konfiguracja Google Pay zajmuje tylko kilka minut.

 1. Pobierz aplikację z Google Play 
 2. Zaloguj się na swoje konto Google i dodaj formę płatności.
 3. Jeśli chcesz korzystać z Google Pay w sklepach stacjonarnych, sprawdź czy Twój telefon ma moduł NFC.

To wszystko. Możesz już płacić za pomocą aplikacji.

Czy muszę dodawać pieniądze do Google Pay?

Nie musisz dodawać pieniędzy do Google Pay, aby płacić za pomocą aplikacji. Wystarczy, że dodasz formę płatności, np. kartę debetową lub kredytową. Z Google Pay płacisz tak jak zwykle gdy korzystasz ze swojej karty płatniczej.

Co się stało z Androidem Pay i Google Wallet?

Android Pay i Google Wallet są teraz częścią Google Pay. Wszystko to, co można było robić za pomocą tych aplikacji, jest teraz możliwe w Google Pay, na przykład płatności w sklepach stacjonarnych, w internecie czy też przechowywanie kart lojalnościowych. 

Gdzie można korzystać z Google Pay

Z Google Pay możesz korzystać w milionach sklepów i aplikacji oraz na całym mnóstwie stron internetowych. Sprawdź, jak możesz się dowiedzieć, gdzie akceptowane są takie płatności. 

 • W sklepach - sklepy, w których można korzystać z Google Pay, nie muszą być oznaczone logo Google Pay. Jeśli sklep akceptuje płatności zbliżeniowe, możesz w nim płacić za pomocą telefonu.
 • W aplikacjach i na stronach internetowych - płać za pomocą Google Pay w każdym miejscu, gdzie zobaczysz to logo. 

Jak korzystać z Google Pay

 • Płatności w sklepach lub środkach transportu publicznego

- Odblokuj telefon

- Przyłóż tylną część telefonu do terminala na kilka sekund

- Postępuj według instrukcji widocznych na ekranie

 • Płatności w aplikacjach i na stronach internetowych

- Realizując transakcję, wybierz przycisk Google Pay. Wybierz formę płatności i podaj adres dostawy

- Potwierdź zamówienie

Czy korzystanie z Google Pay jest bezpieczne?

Google Pay chroni dane Twojej karty dzięki kilku warstwom zabezpieczeń – korzystamy z jednej z najbardziej zaawansowanych infrastruktur ochrony danych na świecie, tak by Twoje konto było bezpieczne. Podczas płatności w sklepach Google Pay nie wykorzystuje rzeczywistego numeru Twojej karty, dzięki czemu dane są chronione. 

Informacje związane z rozwiązywanie problemów dot. korzystania z Google Pay, a także z zarządzaniem formami płatności dostępne są również na stronie Google Pay

Czytaj więcej...

 

Apple Pay to łatwiejszy i bezpieczniejszy sposób płacenia w sklepach, aplikacjach i internecie. Możesz błyskawicznie zapłacić za pomocą urządzeń, których używasz na co dzień. Apple Pay to także bezpieczniejsza i szybsza metoda płatności w sieci i aplikacjach, która nie wymaga zakładania kont ani wypełniania długich formularzy. 

Jakie są korzyści z płatności Apple Pay?

Płacąc za pomocą Apple Pay oraz iPhone’a, Apple Watch, iPada lub Maca*, korzystasz ze wszystkich przywilejów kart SGB. Płacenie z Apple Pay jest proste i bezpieczne ponieważ dane Twojej karty nie są przechowywane w urządzeniu ani udostępniane podczas transakcji.

Jak używać Apple Pay?

Apple Pay to łatwiejszy i bezpieczniejszy sposób płacenia w sklepach, aplikacjach i internecie. Możesz błyskawicznie zapłacić za pomocą urządzeń, których używasz na co dzień. Apple Pay to także bezpieczniejsza i szybsza metoda płatności w sieci i aplikacjach, która nie wymaga zakładania kont ani wypełniania długich formularzy.

Jak dodać karty do Apple Pay

Dodanie karty płatniczej do usługi Apple Pay jest proste. Poniżej podpowiadamy, jak o zrobić: 

iPhone

 • Otwórz aplikację Wallet.
 • Stuknij znak „+” w prawym górnym rogu.
 • Wprowadź kod zabezpieczający swojej karty, aby dodać kartę kredytową lub debetową powiązaną z Twoim kontem iTunes.Albo wybierz opcję „Dodaj inną kartę” i zeskanuj dane karty za pomocą aparatu iPhone’a.

Apple Watch

 • Otwórz aplikację Apple Watch w iPhonie.
 • Otwórz sekcję „Wallet i Apple Pay”, a następnie wybierz opcję „Dodaj kartę kredytową/debetową”.
 • Wprowadź kod zabezpieczający swojej karty, aby dodać kartę kredytową lub debetową powiązaną z Twoim kontem iTunes. Albo wybierz opcję „Dodaj inną kartę” i zeskanuj dane karty za pomocą aparatu iPhone’a.

iPad

 • Przejdź do Ustawień.
 • Otwórz sekcję „Wallet i Apple Pay”, a następnie wybierz opcję „Dodaj kartę kredytową/debetową”.
 • Wprowadź kod zabezpieczający swojej karty, aby dodać kartę kredytową lub debetową powiązaną z Twoim kontem iTunes. Albo wybierz opcję „Dodaj inną kartę” i zeskanuj dane karty za pomocą aparatu iPada.

MacBook Pro z czytnikiem Touch ID

 • Otwórz Preferencje systemowe.
 • Otwórz sekcję „Wallet i Apple Pay”, a następnie wybierz opcję „Dodaj kartę”.
 • Wprowadź kod zabezpieczający swojej karty, aby dodać kartę kredytową lub debetową powiązaną z Twoim kontem iTunes. Albo wybierz opcję „Dodaj inną kartę” i zeskanuj dane karty za pomocą kamery MacBooka Pro.

 

 

PSD 2

PSD2?

Rozporządzenie Delegowane Komisji (UE) 2018/389 z dnia 27 listopada 2017r. (RTS) oraz przepisy Dyrektywy PSD2 wprowadzają obowiązek stosowania przez dostawców usług płatniczych mechanizmów tzw. silnego uwierzytelniania użytkownika.

Postanowienia zawarte w Dyrektywie PSD2 wchodzą w życie z dniem 14 września 2019 r. i będą obowiązywać w całej Europie.

Czym jest owe "Silne uwierzytelnienie klienta” w praktyce:

Silne uwierzytelnienie Klienta to inaczej uwierzytelnienie dwuczynnikowe, które ma zapewniać wyższy poziom wiarygodności i odporności na fraudy.

Silne uwierzytelnienie oznacza  użycie co najmniej dwóch elementów należących do kategorii:

 • Wiedza (coś, co wie tylko użytkownik), np. PIN lub hasło - dynamiczne jednorazowe hasło, np. wysyłane w wiadomości SMS,
 • Posiadanie (coś, co posiada tylko użytkownik), np. karta/smartfon
 • Cecha klienta (coś, czym jest użytkownik), np. dane biometryczne – odcisk palców, rozpoznawanie twarzy

 

Instrukcja logowania do usługi Internet Banking od 14.09.2019r.- pobierz

 

Pragniemy poinformować, iż została udostępniona Klientom bankowości elektronicznej aplikacja mobilna „Nasz Bank" umożliwiająca stosowanie metody silnego uwierzytelnienia bazującej na powiadomieniach PUSH.

Aplikacja Nasz Bank może służyć do autoryzacji dyspozycji składanych w systemach Internet Banking oraz Internet Banking dla Firm. Aplikacja zapewnia zgodną z dyrektywą PSD2, dodatkową, bezpieczną i wygodną autoryzację transakcji bankowych.

 

Informacje o aplikacji Nasz Bank:Czytaj więcej...

Aplikacja mobilna Nasz Bank

Nasz Bank to aplikacja mobilna systemu bankowości internetowej Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie. Umożliwia swobodny, bezpieczny i skuteczny dostęp do Twoich finansów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę bez względu na czas i miejsce, w którym się znajdujesz.

Cenisz swój czas, niezależność i mobilność?

Wystarczy smartfon z aplikacją mobilną Nasz Bank, by w dogodnym momencie sprawdzić stan konta, dokonać przelewu, czy skontrolować wydatki. Korzystanie z aplikacji Nasz Bank jest bezpieczne - dostęp chroniony jest kodem e-PIN lub z wykorzystaniem cech biometrycznych.

Aplikacja mobilna Nasz Bank umożliwia:
- dostęp do rachunków,
- przegląd sald i historii operacji na rachunkach,
- wykonywanie przelewów jednorazowych, również do ZUS i US,
- wykonywanie przelewów na podstawie kodu QR,
- wykonywanie przelewów Split Payment,
- wykonywanie przelewów predefiniowanych,
- obsługę lokat terminowych – szczegóły posiadanych lokat, otwieranie i zamykanie lokat,
- obsługę kredytów – szczegóły kredytu, harmonogram spłat,
- mobilną autoryzację – powiadomienia o nowym zleceniu autoryzacyjnym odbywają się systemowym powiadomieniem push.
- odbieranie wiadomości - informacja o nowej wiadomości odbywa się systemowym powiadomieniem push,
- logowanie poprzez kod e-PIN lub biometrycznie (odciskiem palca).

Korzystanie z aplikacji mobilnej Nasz Bank jest bezpłatne.

 

Instalacja aplikacji Nasz Bank „krok po kroku”:

 •  Wejdź do sklepu Google Play i pobierz aplikację Nasz Bank. 

 https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.novum.mobile2&hl=pl

 

 Czytaj więcej...

 •  Uruchom aplikację i postępuj zgodnie z wyświetlonymi komunikatami.

 Czytaj więcej...

 

 • Zaloguj się do serwisu bankowości internetowej Internet Banking w celu dodania urządzenia mobilnego

 Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 • Ustal e-PIN do Aplikacji – długość kodu e-PIN powinna mieścić się między 5 a 20 znakami

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 • Po poprawnym zapisaniu danych pojawi się komunikat „Proces aktywacji zakończył się pomyślnie”.

 

Instrukcja użytkownika Nasz Bank

Bankomaty bezprowizyjne

Skorzystaj z bezprowizyjnych bankomatów SGB  w całej Polsce.

Wyszukaj na mapie lokalizację bankomatów w Twojej okolicy.


Przekazy zagraniczne

Otrzymywanie przekazów z zagranicy odbywa się dzięki podaniu w treści zlecenia:
BIC/SWIFT GBWCPLPP oraz numeru Państwa rachunku w systemie IBAN. Przed numerem rachunku dodajemy dwie litery: PL

Kontakt

Centrala banku
Rejonowy Bank Spółdzielczy
w Lututowie,  98-360 Lututów,
ul.Klonowska 2
tel. 43 871 40 23,
tel. 43 871 49 90
godz. otwarcia: pn.-pt. 7.45-16.00

email: rbslututow@pro.onet.pl