Zapoznaj się z atrakcyjną ofertą jaką nasz Bank kieruje dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej.
Poznaj warunki atrakcyjnej oferty na produkty i usługi finansowe dla osób prowadzących gospodarstwa rolne i działalność rolniczą.
Dla przedsiębiorców przygotowaliśmy specjalne warunki ofert na produkty i usługi finansowe. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

SKO na dobry początek

SKO banner 2 ogˇlny

Oszczędzanie w SKO to świetna szkoła rozsądnego gospodarowania pieniędzmi, a ta umiejętność przydaje się w dorosłym życiu. Szkolna Kasa Oszczędności to program edukacji finansowej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczy dobrych nawyków: systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy.

Obecnie Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie współpracuje z sześćdziesięcioma Szkolnymi Kasami Oszczędności. Działalność SKO kierowana jest przez opiekuna, którym jest nauczyciel pracujący w danej szkole.  W  SKO  mogą  oszczędzać  wszyscy  chętni  uczniowie, gromadząc  pieniądze  na  książeczkach,  dokonując  wpłat u nauczycieli,  którzy  następnie  okresowo  wpłacają  zebrane  środki  na  atrakcyjnie  oprocentowany  rachunek  prowadzony  w Banku.  Środki  pieniężne uzyskane z oprocentowania pozostają do dyspozycji Rady Pedagogicznej, która decyduje o ich podziale pomiędzy poszczególne klasy i sposobie ich wydatkowania. Z puli wspólnych środków mogą być finansowane nagrody dla członków SKO, wycieczki szkolne itp.       

Oszczędzanie to świetna zabawa, gdyż każde dziecko może zapisywać swoje wpłaty w wirtualnej książeczce SKO i obserwować jak oszczędności rosną w formie zabawnej, animowanej świnki-skarbonki dostępnej na stronie www.skowsgb.pl.   

Strona internetowa www.skowsgb.pl zapewnia również mądrą rozrywkę: gry i konkursy, których w ciągu roku szkolnego będzie sukcesywnie przybywać.

Każdy oszczędzający uczeń i wszystkie szkoły uczestniczące w programie SKO, biorą udział w corocznym konkursie „Dziś Oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”. Regulamin konkursu dostępny w placówkach Banku oraz na stronie www.rbs.lututow.pl. Każda nagrodzona w konkursie szkoła otrzyma nagrody, których fundatorem jest SGB-Bank S.A. w Poznaniu. Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie również sponsoruje nagrody pieniężne dla szkół oraz nagrody rzeczowe dla uczniów wyróżniającym się w systematycznym oszczędzaniu.

Każdego roku Bank organizuje dla uczniów szkół podstawowych, członków SKO konkurs „Grosz do Grosika”, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Poprzez uczestnictwo w konkursie uczniowie poznają zagadnienia z zakresu finansów oraz bankowości.

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do czynnego udziału w programie SKO.

 


DO POBRANIA:

Regulamin konkursu SKO w SGB

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Załącznik nr 3
 

 

 

 

Bankomaty bezprowizyjne

Skorzystaj z bezprowizyjnych bankomatów SGB  w całej Polsce.

Wyszukaj na mapie lokalizację bankomatów w Twojej okolicy.


Przekazy zagraniczne

Otrzymywanie przekazów z zagranicy odbywa się dzięki podaniu w treści zlecenia:
BIC/SWIFT GBWCPLPP oraz numeru Państwa rachunku w systemie IBAN. Przed numerem rachunku dodajemy dwie litery: PL

Kontakt

Centrala banku
Rejonowy Bank Spółdzielczy
w Lututowie,  98-360 Lututów,
ul.Klonowska 2
tel. 43 871 40 23,
tel. 43 871 49 90
godz. otwarcia: pn.-pt. 7.45-16.00

email: rbslututow@pro.onet.pl